wiedza blisko pacjentów

Kąciki edukacyjno-relaksacyjne

Jednym z założeń projektu „W gruncie wiedzy” jest dotarcie z wiedzą jak najbliżej pacjenta. Żeby chory miął tą wiedzę na wyciągnięcie ręki. Dlatego też tworzymy w szpitalach kąciki edukacyjno-relaksacyjne. Pierwszy taki kącik powstał na Oddziale Klinicznym Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie przy ul. Kopernika. Obecnie znajduje się tam miejsce, w którym można zaparzyć sobie kawę i herbatę oraz biblioteczka zawierająca publikacje edukacyjne i naukowe, ulotki-poradniki Stowarzyszenia Przebiśnieg oraz książki fabularne do poczytania i zrelaksowania się. Książki przed umieszczeniem na oddziale przeszły proces fumigacji. Na początku 2023 roku w kąciku pojawią się również wygodne fotele, w których będzie można się zrelaksować czytając książkę.

Takie kąciki pojawią się w 2023 r. w 3 kolejnych szpitalach z oddziałami hematoonkologicznymi w kolejnych województwach.

Biblioteczka na Oddziale Klinicznym Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie zorganizowana w ramach projektu „W gruncie wiedzy”.
Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.