Z okazji Dnia Babci i Dziadka Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” zachęca do sprawdzenia stanu zdrowia Najbliższych

Z okazji Dnia Babci i Dziadka Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” zachęca do sprawdzenia stanu zdrowia Najbliższych. Babcie i Dziadkowie to osoby, które ze względu na wiek, stanowią grupę osób ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na wiele chorób – nie tylko covid-19, ale również na nowotwory krwi. Objawy chłoniaka, przeziębienia i covid-19 są do siebie bardzo podobne. Dlatego też z okazji Dnia Babci i Dziadka Stowarzyszenie “Przebiśnieg” zachęca wszystkich do pytania swoich Bliskich o zdrowie.


W czasach epidemiologicznej izolacji w Dzień Babci i Dziadka warto pokazać, jak bardzo są dla nas ważni i zatroszczyć się o nich. Wystarczy zwykła rozmowa telefoniczna, aby poczuli się kochani. W Dzień Babci i Dziadka zachęcamy wszystkich do składania życzeń oraz do zadania swoim najbliższym kilku kontrolnych pytań o zdrowie, aby sprawdzić, czy nie powinni zgłosić się do lekarza z jakimś niepokojącym objawem. Szczególnie jeśli jakieś objawy trwają dłużej niż 2-3 tygodnie, namówmy Najbliższych na wizytę u lekarza rodzinnego lub pierwszego kontaktu, który zleci podstawowe badanie krwi, które jest jednym z podstawowych badań w diagnostyce chorób układu krwiotwórczego, takich jak chłoniak.


Jest to szczególnie ważne w dobie pandemii covid-19, kiedy osoby z niespecyficznymi objawami i negatywnym wynikiem testu na koronawirusa nie trafiają do dalszej diagnozy, czego wynikiem jest wzrost wykrywalności bardziej zaawansowanych stadiów chłoniaków.

Chłoniak, białaczka, grypa, czy COVID-19? Nowe wyzwania w demaskowaniu chorób układu krwiotwórczego.

15 września to Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach. Z tej okazji Stowarzyszenie Przebiśnieg po raz kolejny podejmuje temat demaskowania chłoniaka, które w dobie pandemii SARS-CoV-2 jest jeszcze trudniejsze…

mockups-design.com

Odpowiedź na informację o interpelacji w sprawie refundacji

Dziękując Pani za to wsparcie wierzymy, że będzie Pani dalej angażować się w wiele innych aktywności służących wszystkim potrzebującym pacjentom, zmagającym się z chorobami hematoonkologicznymi.Maria Szuba Przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg”

mockups-design.com
mockups-design.com
Business Card Mockup Vol.3 by Anthony Boyd Graphics

Stowarzyszenie Przebiśnieg zmienia identyfikację wizualną – materiały do pobrania

„Zmiana wizerunku to jeden z elementów restrukturyzacji Stowarzyszenia, które w rok 2020 weszło z postanowieniami zmian, które z sukcesem realizuje. Zmiana logo oraz identyfikacji wizualnej stowarzyszenia była konieczna nie tylko ze względu na postęp technologiczny, ale głównie ze względu na potrzebę lepszego podkreślenia zakresu działalności Stowarzyszenia.” Maria Szuba Przewodnicząca Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg”

Stanowisko organizacji pacjentów w sprawie dostępu do podskórnego rytuksymabu

Wartość kliniczna leków – ich medyczna efektywność, wpływ na jakość życia i bezpieczeństwo oraz działania niepożądane mają ogromne znacznie dla chorych. Z tego powodu organizacje pacjentów angażują się w zapewnienie dostępu do terapii o wysokiej wartości, przekonując decydentów o ich terapeutycznym znaczeniu. Takim lekiem jest w naszej ocenie podskórny rytuksymab. Nie jest jednak naszą rolą uczestnictwo w negocjacjach cenowych…

Rozliczenie PIT we współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.