5 kwietnia mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach „Pacjent Podmiotem Systemu Opieki Zdrowotnej”, które odbyły się w ramach XIV Konferencji „Opieka paliatywna w Polsce 2025”. To niezwykle cenne spotkanie liderów organizacji pacjenckich było nie tylko okazją do wymiany doświadczeń, ale przede wszystkim początkiem ważnej kampanii społecznej „Opieka paliatywna zapewnia dobrą jakość życia w chorobie”. Podczas spotkania podkreślano, że opieka paliatywna nie powinna być utożsamiana wyłącznie z ostatnim etapem życia. Jej zadaniem jest poprawa komfortu pacjenta już od momentu diagnozy – poprzez leczenie bólu, łagodzenie skutków terapii, wsparcie psychiczne i emocjonalne. Włączenie opieki paliatywnej na wczesnym etapie leczenia to realna poprawa jakości życia – a także szansa na lepsze efekty terapii. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz możliwość zabrania głosu w imieniu chorych hematoonkologicznie i ich bliskich. Cieszymy się, że możemy być częścią tej ważnej rozmowy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia i odwiedzenia strony: https://www.oli-onko.pl/czasopismo, gdzie można zapoznać się z najnowszym numerem czasopisma „Oli-onko Onkologia i Hematologia Dla Pacjenta”, poświęconym właśnie opiece paliatywnej.
Wasz 1,5% wspiera codzienność pacjentów Kliniki Medycyny Paliatywnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Środki przekazane w ramach 1,5% podatku dla Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” to nie tylko liczby, to walka o dostęp do leczenia, codzienne wsparcie i edukacja, ale również konkretna pomoc, która trafia tam, gdzie Dowiedz się więcej





