Pomoc duchowa, kontakt z Ośrodkiem "Powrót"

Osoby, które w wyniku doświadczenia cierpienia i bólu w związku z chorobą własną lub kogoś bliskiego, straciły sens życia, przeżywają kryzys duchowy lub kryzys wiary, mogą uzyskać pomoc i wsparcie duchowe podczas pobytu w Ośrodku Pomocy w Kryzysach "Powrót" prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr św. Jadwigi Królowej Służebnic Chrystusa Obecnego (Jadwiżanek) w Zawichoście.

Oprócz wypoczynku w pięknym i przynoszącym ukojenie miejscu oraz spacerów malowniczym brzegiem Wisły, można skorzystać z indywidualnych rozmów z Siostrami, rekolekcji, sesji naukowych, biblioteki. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z tej formy pomocy. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej www.zawichost.jadwizanki.pl. Można także napisać Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub zatelefonować - kom. 693 238 340 (piątek, sobota, niedziela 9.00 - 21.00).

 

Zachęcamy także do lektury rozważań s. Anny Hyszko o cierpieniu.

Spis treści:
1. Tajemnica cierpienia.
2. Wsparcie w obliczu cierpienia.
3. Cierpienia nikt nie oczekuje.
4. Pamięć rodząca nadzieję.
5. Czy przyjaciel zawodzi?
6. Samotność z Bogiem.
7. Cierpienie jako rzeczywistość.
8. Bóg czeka na dialog.

 

 

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Kampania Chłoniak może dotknąć każdego!

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl