JAK RADZIĆ SOBIE Z EMOCJONALNYMI SKUTKAMI CHOROBY NOWOTWOROWEJ

JakRadzicSobieZEmocjonalnymiSkutkamiChorobyNowotworowej-poWeryfikacjiAW-25.09-0Chłoniak to schorzenie o niejednorodnym obrazie, mogące rozwijać się długo i niespostrzeżenie, a czasem ujawnić się w sposób gwałtowny i nagły. Choroba ta, mimo iż jest chorobą nowotworową, ma dobre rokowania, daje spore szanse na wyleczenie bez względu na stopień zaawansowania. Leczenie jest jednak uciążliwe, a sam fakt rozpoznania chorobynowotworowej generuje poważny stres.

 Artykuł mgr Alicji Widery - psychologa klinicznego
z Pierwszej Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

 Zobacz w formacie PDF

 

 

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Kampania Chłoniak może dotknąć każdego!

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl