JAK RADZIĆ SOBIE Z EMOCJONALNYMI SKUTKAMI CHOROBY NOWOTWOROWEJ

JakRadzicSobieZEmocjonalnymiSkutkamiChorobyNowotworowej-poWeryfikacjiAW-25.09-0Chłoniak to schorzenie o niejednorodnym obrazie, mogące rozwijać się długo i niespostrzeżenie, a czasem ujawnić się w sposób gwałtowny i nagły. Choroba ta, mimo iż jest chorobą nowotworową, ma dobre rokowania, daje spore szanse na wyleczenie bez względu na stopień zaawansowania. Leczenie jest jednak uciążliwe, a sam fakt rozpoznania chorobynowotworowej generuje poważny stres.

 Artykuł mgr Alicji Widery - psychologa klinicznego
z Pierwszej Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

 Zobacz w formacie PDF

 

 

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Kampania Chłoniak może dotknąć każdego!

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl