Rzadkie choroby - podejmijmy wyzwanie

RzadkieFP kopia.jpg wlk28.lutego 2015 r. z okazji Światowego Dnia Chorób Rzadkich w 100 000 egzemplarzy Gazety Wyborczej ukazała się kampania   „Rzadkie Choroby - Podejmijmy Wyzwanie”.  

Do dyskusji zaproszono specjalistów z różnych dziedzin min. Prof. Bożennę Dembowską Bagińską oraz Prof. Danutę Perek w tematach schorzeń onkologicznych u dzieci. W temacie onkologii jako schorzeń rzadkich wypowiedzieli się również Prof. Jan Maciej Zaucha, Prof. Grzegorz Mazur oraz Dr Tomasz Ociepa. W kampanię zaangażowały się także Stowarzyszenia i Fundacje na co dzień wspierające chorych.

Zobacz w formacie PDF


Diagnostyka i leczenie chłoniaków

gabinet prywatny diagnostyka i leczenie chloniakowRozmowa z dr hab.n. med. Wojciechem Jurczakiem z Oddziału Klinicznego Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Gabinet Prywatny, vol. 20, nr 2, 2013.

Zobacz w formacie PDF


 

Czy to chłoniak?

porozmawiajmy o zdrowiu chloniakJego objawy przypominają często zwykłe przeziębienie lub inną niegroźną infekcję.

Porozmawiajmy o zdrowiu, nr 6, 2013.

Zobacz w formacie PDF


 

Profilaktyka zakażeń w stanach zaburzonej odporności

profilaktyka zakazen dlugosz daneckaPacjenci z rozpoznanymi chorobami limfoproliferacyjnymi (przewlekła białaczka limfocytowa /CLL/, chłoniak Hodgkina, chłoniaki nieziarnicze) należą do grupy zwiększonego ryzyka powikłań infekcyjnych oraz cięższego przebiegu zakażeń wirusowych i bakteryjnych.

Artykuł lek. med. Moniki Długosz-Daneckiej
Oddział Kliniczny Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Zobacz w formacie PDF


 

PROFILAKTYKA NIEPŁODNOŚCI W CHOROBACH NOWOTWOROWYCH

oncofertility janeczko zalewski 250Współczesna medycyna stwarza szereg możliwości, dzięki którym możliwe jest zachowanie płodności, mimo zastosowania terapii przeciwnowotworowej. Podjęcie odpowiednich kroków w momencie postawienia diagnozy, może mieć ogromne znaczenie w przyszłości.

Artykuł dr n. med. Jarosława Janeczko, mgr inż. Michała Zalewskiego
Centrum Leczenia Niepłodności PARENS

Zobacz w formacie PDF


JAK RADZIĆ SOBIE Z EMOCJONALNYMI SKUTKAMI CHOROBY NOWOTWOROWEJ

JakRadzicSobieZEmocjonalnymiSkutkamiChorobyNowotworowej-poWeryfikacjiAW-25.09-0Chłoniak to schorzenie o niejednorodnym obrazie, mogące rozwijać się długo i niespostrzeżenie, a czasem ujawnić się w sposób gwałtowny i nagły. Choroba ta, mimo iż jest chorobą nowotworową, ma dobre rokowania, daje spore szanse na wyleczenie bez względu na stopień zaawansowania. Leczenie jest jednak uciążliwe, a sam fakt rozpoznania chorobynowotworowej generuje poważny stres.

 Artykuł mgr Alicji Widery - psychologa klinicznego
z Pierwszej Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Gastroenterologicznej Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie

 Zobacz w formacie PDF

 

 

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Kampania Chłoniak może dotknąć każdego!

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl