13.04.2019 - XI turniej szachowy na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego

turniej2019 15013 kwietnia 2019 r. już po raz jedenasty rozegrany zostanie turniej szachowy "Daj MATA chorobie", organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" w partnerstwie z Małopolskim Związkiem Szachowym, pod patronatem Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.  Patronat Honorowy objął Pan Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małoplskiego.

Stowarzyszenie serdecznie dziękuje wszystkim Partnerom Wspierającym, dzięki którym organizacja Turnieju stała się możliwa.

Tym razem zawodników zapraszamy do budynku Stadionu Wisły w Krakowie (ul. Reymonta 20 ). Tradycyjnie, warunkiem uczestnictwa w turnieju jest przedstawienie zaświadczenia o ODDANIU KRWI na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego - na hasło „Daj Mata chorobie” lub okazanie aktualnej legitymacji Honorowego Krwiodawcy.

  Za zawodników, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat lub z różnych przyczyn nie mogą oddać krwi, mogą to zrobić inne osoby, np. ktoś z rodziny lub przyjaciół.

Zgłoszenia uczestnictwa w turnieju przyjmuje p. Jan Zapała
•    telefonicznie pod nr: 18 331 05 37,  kom. 666 046 653
•    pocztą elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
•    www.chessarbiter.com/
Ostateczny termin wpływu zgłoszeń do 10 kwietnia 2019 r. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, do turnieju zostanie przyjętych pierwszych 40 zawodników.

Miejsce turnieju: Stadion Wisły - Kraków ul. Rejmonta 20, wejście "LE" , sala 1W040 (I piętro, Centrum Obywatelskie).
Odprawa techniczna o godz. 09.30

System kojarzenia szwajcarski na dystansie 9 rund, tempo gry 15 min. dla zawodnika. Na najlepszych zawodników czekają nagrody w kateriach: generalnej, kobiet, juniorów do lat 18 oraz młodzieży do 25 lat bez kategorii.

Akcja zbiórki krwi będzie trwała do 30 kwietnia 2019 r. (codziennie z wyjątkiem sobót, niedziel i świąt). Krew można oddać w punktach krwiodawstwa w zależności od miejsca zamieszkania, koniecznie z zaznaczeniem, iż przeznaczona jest ona na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego, na hasło „Daj Mata chorobie”:
•    w Krakowie, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
przy ul. Rzeźniczej 11, przy ul. Wielickiej 265 oraz na os. Na Skarpie 66a,
•       w każdym mieście powiatowym.

    Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://rckik.krakow.pl

Rywalizację sportową przy grze w szachy połączmy z ratowaniem chorych - niech zmagania o zwycięstwo na szachownicy wspomagają walkę o życie pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego. Przyłączając się do tej batalii, każdy z Was staje się zwycięzcą!

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Chłoniak może dotknąć każdego!

Nie bagatelizuj objawów

Niepokojce objawy 2015wlk panelNiepokojce objawy 2015wlk panel

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Materiał przygotowany na potrzebę kampanii "Zapytaj Bliskich o Zdrowie" organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kampania informacyjna

Zdemaskuj chłoniaka! Zapraszamy do obejrzenia spotu edukacyjnego z naszej kampanii społecznej na YT.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl