15 września - Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach

15 września obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach (World Lymphoma Awareness Day). Wydarzenie zostało zainicjowane w 2004 roku przez Lymphoma Coalition  - międzynarodową organizację, zrzeszającą stowarzyszenia pacjentów z całego świata. Działania podejmowane przez organizacje pacjenckie z różnych krajów, w tym przez nasze Stowarzyszenie, przy okazji Światowego Dnia Wiedzy o Chłoniakach mają upowszechnić wiedzę o nowotworach układu limfatycznego, ich objawach, metodach diagnozy oraz leczenia.

Kampania Zdemaskujchloniaka 2017 plakat miniaturaW 2017 roku nasza kampania edukacyjna, towarzysząca obchodom Światowego Dnia Wiedzy o Chłoniakach, odbywa się pod hasłem "A Ty co widzisz" i prowadzona jest w mediach społecznościowych. Chłoniak czy jesienne przeziębienie?  NA NASZYM FACEBOOKU SPRAWDŹ JAK ŁATWO POMYLIĆ RZECZYWISTOŚĆ Z WYOBRAŻENIEM... A czy Twoi znajomi nie dadzą się zwieść pozorom? Obserwuj swój organizm i zachęć do tego innych!

 

LC BELKA miniaturaNiezależnie od swej kampanii "A Ty co widzisz?" Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg"  dołączyło wraz ze Stowarzyszeniem Wspierającym Chorych na Chłoniaki "Sowie Oczy" do międzynarodowej kampanii edukacyjnej "The Small Things Make The Biggest Difference", której autorem jest Lymphoma Coalition.

W TYM ROKU KAŻDY MOŻE ZAANGAŻOWAĆ SIĘ W KAMPANIĘ ABY WSPOMÓC CHORYCH NA CHŁONIAKA. Dołączyć się do inicjatywy można poprzez:

  • Dyskusję na Twiterze i Facebooku – podziel się własną historią o „małej rzeczy” (small thing), która spotkała ciebie. Może być to coś lub ktoś, kto odegrał wielką rolę w Twoim życiu, opowieść o doświadczeniach pacjenckich, pobycie w szpitalu? Napisz o tym na kartce, zrób zdjęcie i zamieść na swoim koncie na Twitterze i Facebooku. Pamiętaj
  • o dołączeniu hasztaga #EverythingChanges i #WLAD oraz otagowaniu @knowyournodes.
  • Dołączenie do chatu na Twitterze 15. września, by połączyć się z ludźmi na całym świecie i porozmawiać o tym, jak istotne jest zwracanie uwagi na małe rzeczy. Użyj hasztaga #EverythingChanges i podziel się swoim doświadczeniem związanym z chorobą chłoniaka z globalną społecznością.
  • Wydrukuj plakat kampanii i zamieść w swoim miejscu pracy lub sąsiedztwie.

Kampania Lymphoma Coalition 2017 miniatura

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Warto skorzystać

chloniak.org  nowy serwis edukacyjny, przeznaczony dla chorych i ich rodzin, z misją budowania świadomości nt. nowoczesnych metod leczena chłoniaka.

Dowiedz się więcej

Chłoniak może dotknąć każdego!

Nie bagatelizuj objawów

Niepokojce objawy 2015wlk panelNiepokojce objawy 2015wlk panel

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Materiał przygotowany na potrzebę kampanii "Zapytaj Bliskich o Zdrowie" organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kampania informacyjna

Zdemaskuj chłoniaka! Zapraszamy do obejrzenia spotu edukacyjnego z naszej kampanii społecznej na YT.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl