Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniaku

15 września obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniaku. Z tej okazji Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" rozpoczęło kolejną edycję kampanii edukacyjnej "Zdemaskuj chłoniaka", której celem jest szerzenie wiedzy na temat tej choroby oraz uwrażliwianie na jej objawy. W ramach kampanii, która będzie trwała całą jesień 2016 r., do przychodni lekarzy rodzinnych w Polsce trafią przygotowane przez nas ulotki, a w wielu miejscach będzie można też obejrzeć nasz spot edukacyjny. Po raz kolejny apelujemy o uważną obserwację swojego oragnizmu oraz nie lekceważenie z pozoru błahych objawów.

Światowy dzień Wiedzy o Chłoniaku zainicjowany został w 2004 roku przez Lymphoma Coalition, międzynarodową oragnizację zrzeszającą pacjentów, której celem jest m.in. propagowanie wiedzy na temat chłonaków, ich rozpoznawania i leczenia. Wielkie zasługi na tym polu ma warszawskie Stowarzyszenie Sowie Oczy.

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Kampania Chłoniak może dotknąć każdego!

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Materiał przygotowany na potrzebę kampanii "Zapytaj Bliskich o Zdrowie" organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kampania informacyjna

Zdemaskuj chłoniaka! Zapraszamy do obejrzenia spotu edukacyjnego z naszej kampanii społecznej na YT.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl