Seminarium naukowe „Terapie przełomowe w onkologii i hematoonkologii”

27 stycznia 2016 r. w Warszawie miało miejsce seminarium naukowe „Terapie przełomowe w onkologii i hematoonkologii”, zorganizowane przez Fundację Watch Health Care (WHC). Przewodnim tematem seminarium, składającego się z dwóch części: wystąpień prelegentów oraz debaty dotyczącej możliwości poprawy dostępu do terapii przełomowych stosowanych w onkologii i hematoonkologii w Polsce, było wskazanie ograniczeń dostępu do nowoczesnych terapii.


Seminarium otworzyła dyrektor zarządzająca Fundacji WHC Magdalena Ciupak-Zarzycka. Wśród  zaproszonych ekspertów znaleźli się: dr n. med. Wojciech Matusewicz - Prezes AOTMiT (Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji), prof. dr hab. med. Tadeusz Pieńkowski - kierownik Kliniki Onkologii i Chirurgii w Europejskim Centrum Zdrowia Otwock, prezes Polskiego Towarzystwa do Badań nad Rakiem Piersi, prof. dr hab. med. Krzysztof Giannopoulos - Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku Uniwersytet Medyczny w Lublinie, dr n. med. Agnieszka Jagiełło-Gruszfeld - Centrum Onkologii w Warszawie, prof. Zbigniew Szawarski - etyk i filozof medycyny, em. profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – PZH, Warszawa,  Agata Polińska i Bartosz Poliński – założyciele Fundacji ALIVIA (Fundacja Onkologiczna Ludzi Młodych),  dr n. farm. Leszek Borkowski - b. prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych, Leszek Stabrawa, dr n. med. Jakub Gierczyński - ekspert i wykładowca na Uczelni Łazarskiego w Warszawie, Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz Koalicji i Fundacji na Rzecz Zdrowego Starzenia.

 Zachęcamy do zapoznania się z materiałami:
•    slajdy z prezentacji oraz wnioski z debaty: www.korektorzdrowia.pl  zakładka konferencje -> Archiwalne WHC -> Terapie przełomowe ... -> prezentacje
•    zdjęcia z konferencji: www.korektorzdrowia.pl  zakładka konferencje -> Archiwalne WHC -> Terapie przełomowe ... -> galeria
•    debata prowadzona przez red. Iwonę Szymallę nt. możliwości poprawy dostępu do terapii przełomowych stosowanych w onkologii i hematoonkologii w Polsce: http://www.korektorzdrowia.pl/pattube/terapie-przelomowe-w-onkologii-i-hematoonkologii-dostepnosc-do-leczenia-w-polsce

 z wystąpienia Agaty i Bartosza Polińskich, założycieli Fundacji Alivia:
•    http://www.onkomapa.pl/ - mapa przyjaznych ośrodków hematologicznych,
•    http://www.kolejkoskop.pl/ - zobacz, gdzie jest najkrótsza kolejka do badania na NFZ TK, RM, PET
•    http://www.alivia.org.pl/raport2015/ - jak w Polsce leczymy raka?
•    http://www.alivia.org.pl/raport2015/Alivia_Raport_o_dostepnosci_lekow_press_release.pdf

 

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Chłoniak może dotknąć każdego!

Nie bagatelizuj objawów

Niepokojce objawy 2015wlk panelNiepokojce objawy 2015wlk panel

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Materiał przygotowany na potrzebę kampanii "Zapytaj Bliskich o Zdrowie" organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kampania informacyjna

Zdemaskuj chłoniaka! Zapraszamy do obejrzenia spotu edukacyjnego z naszej kampanii społecznej na YT.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl