Z okazji Dnia Babci i Dziadka zapytajmy Bliskich o zdrowie!

plakat miniaturaDzień Babci i Dziadka to doskonała okazja, by zwrócić uwagę na zdrowie najbliższych i zastanowć się czy objawy, które u nich obserwujemy, nie mają  związku z chłoniakiem. Z pozoru błahe dolegliwości, przypisywane często wiekowi lub przeziębieniu mogą być sygnałem rozwijającego się nowotworu układu limfatycznego.

Ryzyko zachorowania na chłoniaka wzrasta wraz z wiekiem - ok. 65% chorych stanowią osoby po 55 roku życia. Przykładem może być przewlekła białaczka limfocytowa, klasyfikowana jako chłoniak, która określana jest wręcz mianem choroby wieku podeszłego – średni wiek chorych w momencie rozpoznania to 72 lata.

 Objawy chłoniaka często są bagatelizowane przez chorych oraz ich najbliższych, mylnie interpretowane lub traktowane jako dolegliwości wieku starszego. Łatwo można je też przypisać zwykłemu przeziębieniu. Z tego powodu chłoniaki najczęściej rozpoznawane są dopiero w zaawansowanym stadium. Dlatego tak ważna jest regularna obserwacja swojego oragnizmu. Znajomość objawów choroby zwiększa szansę na jej wcześniejsze rozpoznanie i skuteczne leczenie, dające szansę na całkowite wyleczenie, bądź znaczące przedłużenie życia.

 Celem kampanii Zapytaj Bliskich o zdrowie, oragnizowanej od kilku lat przez nasze Stowarzyszenie jest zachęcenie społeczeństwa do obserwacji stanu zdrowia swojego i swoich najbliższych oraz poszerzenie stanu wiedzy na temat chłoniaków i ich rozpoznawania.

Dzień Babci i Dziadka to znakomita okazja by zainteresować się zdrowiem swoich najbliższych. Do kwiatów i upominków dołączmy autentyczną troskę o ich samopoczucie. Poprośmy naszych seniorów, by nie ukrywali niepokojących ich objawów, a w razie potrzeby zwróćmy się o pomoc do lekarza rodzinnego.

Na potrzeby tegorocznej edycji kampanii  przygotowaliśmy spot, który ma zachęcić do zainteresowania się zdrowiem najbliższych przy okazji składania życzeń w Dniu Babci i Dziadka. Spot jest emitowany w środkach transportu miejskiego m.in. w: Warszawie, Szczecinie, Opolu, Lublinie, Toruniu, Jeleniej Górze, Głogowie, Łowiczu i Częstochowie.Można go obejrzeć również na YouTube.

W tym roku Stowarzyszenie organizuje również konkurs na najpiękniejszą laurkę. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć tutaj.

Zapamiętajmy objawy,, które powinny wzbudzić naszą czujność!

  plakat bacia dziadek na strone

Serdecznie dziękujemy wszystkim tegorocznym Partnerom kampanii "Zapytaj Bliskich o zdowie"!

 

 

 

 

 

 

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Chłoniak może dotknąć każdego!

Nie bagatelizuj objawów

Niepokojce objawy 2015wlk panelNiepokojce objawy 2015wlk panel

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Materiał przygotowany na potrzebę kampanii "Zapytaj Bliskich o Zdrowie" organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kampania informacyjna

Zdemaskuj chłoniaka! Zapraszamy do obejrzenia spotu edukacyjnego z naszej kampanii społecznej na YT.

Spotkania z Przebiśniegami

UWAGA!!! - Ze względu na sytuację epidemiologiczną, comiesięczne spotkania Stowarzyszenia "Przebiśnieg" zostały zawieszone do odwołania.

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl