Pokażemy Wam Żywe Dowody! Zdemaskujemy chłoniaka!

Tramwaj start 2015 miniaturaWe wrześniu 2015 r. Stowarzyszenie po raz kolejny przeprowadziło społeczną kampanię „Zdemaskuj chłoniaka”. Jej celem była nie tylko edukacja społeczeństwa na temat chłoniaka i jego objawów, ale również pokazanie, że z chłoniakiem można wygrać, o ile w porę zostanie on wykryty i będzie prawidłowo leczony.

W dniu 19 września 2015 r. „Żywe Dowody” zamanifestowały swoje zwycięstwo nad chorobą podczas triumfalnego przejazdu zabytkowym tramwajem po ulicach Krakowa. Osoby, które wygrały z chłoniakiem mogły na znak zwycięstwa odcisnąć swoją dłoń na specjalnej tablicy. Równolegle w internecie prowadzono akcję #ktowidzialtramwaj – każdy, kto zauważył nasz tramwaj i zamieścił jego zdjęcie na profilu wydarzenia na facebooku otrzymał prezent-niespodziankę.

 Do tramwaju zapraszani byli również mieszkańcy Krakowa, którzy otrzymywali w nim materiały edukacyjne oraz zaproszenia na bezpłatne konsultacje, prowadzone w dniu 20 września przez specjalistów hematologów w Klinice Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Chętni mogli wysłuchać wykładu na temat diety w chorobie nowotworowej.

W ramach kampanii, w okresie wrzesień - listopad 2015, w przestrzeni publicznej emitowany był edukacyjny spot „ Chłoniak, a co to?”. Można go było oglądać w środkach komunikacji miejskiej MPK Kraków i w TVM Kraków i na Śląsku oraz w Galeriach Handlowych: Silesia - Katowice, Europa Centralna - Gliwice, Plejada -Bytom, Krakowska - Kraków, Kazimierz- Kraków, Bonarka - Kraków, Jurajska – Częstochowa.

Dzięki Partnerom kampanii spot wyemitowano 200 000 razy.

Zobacz plakat kampanii.
Zdjęcia z akcji w galerii Stowarzyszenia - już wkrótce.

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Chłoniak może dotknąć każdego!

Nie bagatelizuj objawów

Niepokojce objawy 2015wlk panelNiepokojce objawy 2015wlk panel

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Materiał przygotowany na potrzebę kampanii "Zapytaj Bliskich o Zdrowie" organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kampania informacyjna

Zdemaskuj chłoniaka! Zapraszamy do obejrzenia spotu edukacyjnego z naszej kampanii społecznej na YT.

Spotkania z Przebiśniegami

UWAGA!!! - Ze względu na sytuację epidemiologiczną, comiesięczne spotkania Stowarzyszenia "Przebiśnieg" zostały zawieszone do odwołania.

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl