W niedzielę 14 września 2014 zdemaskujemy chłoniaka!

 

Konsultacje hematologiczne, warsztaty teatralne i muzyczne w gorących rytmach samby oraz zbiórka krwi – zapraszamy na Plac Wolnica w Krakowie, gdzie 14 września o godz. 11 spotykamy się, by stawić czoło chłoniakowi, odsłaniać jego oblicza i działać na rzecz pacjentów dotkniętych chorobą.


To już VII edycja Kampanii Społecznej „Zdemaskuj chłoniaka” organizowana przez Stowarzyszenie Przebiśnieg. Naszym celem jest przede wszystkim edukacja społeczeństwa w zakresie chorób układu krwiotwórczego oraz wspieranie pacjentów i ich rodzin. I to właśnie będziemy realizować 14 września na Placu Wolnica w Krakowie, w godzinach 11-18.

W programie:

Konsultacje z lekarzami hematologami z Kliniki Hematologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – od godz. 11 do 14.30. To wyjątkowa okazja na rozmowę ze specjalistami, do których na wizytę trzeba czekać średnio 6 miesięcy*. W razie możliwości prosimy zabrać ze sobą wyniki ostatnich badań, np. morfologii, OB, badań obrazowych – rtg, usg.

Warsztaty teatralne** z wykorzystaniem motywu maski, prowadzone przez aktorów z Teatru Groteska – pierwsza grupa zaczyna zajęcia o godz. 11, a druga o 13. Świetna okazja ekspresji emocji skrywanych na co dzień, nie tylko związanych z chorobą. To zajęcia dla wszystkich – osób chorych, tych, którzy chorobę mają za sobą, dla rodzin pacjentów i dla wszystkich zdrowych, którzy chcą z nami zdemaskować chłoniaka!

Warsztaty muzyczne** z Krakowską Formacją Sambową „Sorrir Por Favor” - od godziny 15 do 18. To będzie prawdziwa uczta dla duszy i ciała. Uczestnicy symbolicznie będą pozbywać się negatywnych emocji oraz budować rzeczywistość na nowo. Wszystko dzięki uderzeniom w bębny i inne instrumenty perkusyjne – pod okiem świetnego muzyka, który wprowadzi nas w gorące rytmy samby. Samba to muzyka radości, optymizmu, dodaje sił i energii, stawia człowieka na nogi. Nazwa zespołu „Sorrir Por Favor” oznacza UŚMIECH POPROSZĘ – i taki właśnie jest cel spotkania. Gwarantujemy ekstremalnie pozytywne doświadczenia!

Zbiórka krwi w „Mobilnym punkcie poboru krwi” - od godz. 11 do 14. O tym, że krew to dar życia nie trzeba nikogo przekonywać. Niemal wszystko można kupić za pieniądze, ale nie krew – można ją pozyskać jedynie od ludzi dobrej woli, którzy w imię miłości do bliźnich, ofiarują siebie potrzebującym. Tym razem też liczymy na Was i Wasze wsparcie – każdy mililitr krwi jest na wagę złota i może uratować życie innym ludziom.

Punkt informacyjny – od 11 do 18. W specjalnym namiocie czekamy na Was – my, czyli członkowie Stowarzyszenia Przebiśnieg. Jesteśmy do Waszej dyspozycji – udzielamy informacji na temat chłoniaków – m.in. diagnostyki i leczenia, wspieramy pacjentów i ich rodziny.

Zapraszamy!

* Dane na podstawie: Barometr WHC, Raport na temat zmian w zakresie dostępności do gwarantowanych świadczeń zdrowotnych w Polsce. Stan na czerwiec/lipiec 2014 r

** UWAGA – Prosimy o zapisy na warsztaty muzyczne i teatralne na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Badanie jakości życia polskich pacjentów z CTCL

Grafika badanie CTCL miniatura

Zapraszamy pacjentów zmagających się z chłoniakiem skórnym T-komórkowym (CTCL) do udziału w badaniu na temat jakości życia oraz wpływu choroby na codzienne funkcjonowanie.  Więcej informacji - tutaj

Kampania Chłoniak może dotknąć każdego!

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

Materiał przygotowany na potrzebę kampanii "Zapytaj Bliskich o Zdrowie" organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kampania informacyjna

Zdemaskuj chłoniaka! Zapraszamy do obejrzenia spotu edukacyjnego z naszej kampanii społecznej na YT.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl