W niedzielę 14 września 2014 zdemaskujemy chłoniaka!

 

Konsultacje hematologiczne, warsztaty teatralne i muzyczne w gorących rytmach samby oraz zbiórka krwi – zapraszamy na Plac Wolnica w Krakowie, gdzie 14 września o godz. 11 spotykamy się, by stawić czoło chłoniakowi, odsłaniać jego oblicza i działać na rzecz pacjentów dotkniętych chorobą.


To już VII edycja Kampanii Społecznej „Zdemaskuj chłoniaka” organizowana przez Stowarzyszenie Przebiśnieg. Naszym celem jest przede wszystkim edukacja społeczeństwa w zakresie chorób układu krwiotwórczego oraz wspieranie pacjentów i ich rodzin. I to właśnie będziemy realizować 14 września na Placu Wolnica w Krakowie, w godzinach 11-18.

W programie:

Konsultacje z lekarzami hematologami z Kliniki Hematologii Uniwersytetu Jagiellońskiego – od godz. 11 do 14.30. To wyjątkowa okazja na rozmowę ze specjalistami, do których na wizytę trzeba czekać średnio 6 miesięcy*. W razie możliwości prosimy zabrać ze sobą wyniki ostatnich badań, np. morfologii, OB, badań obrazowych – rtg, usg.

Warsztaty teatralne** z wykorzystaniem motywu maski, prowadzone przez aktorów z Teatru Groteska – pierwsza grupa zaczyna zajęcia o godz. 11, a druga o 13. Świetna okazja ekspresji emocji skrywanych na co dzień, nie tylko związanych z chorobą. To zajęcia dla wszystkich – osób chorych, tych, którzy chorobę mają za sobą, dla rodzin pacjentów i dla wszystkich zdrowych, którzy chcą z nami zdemaskować chłoniaka!

Warsztaty muzyczne** z Krakowską Formacją Sambową „Sorrir Por Favor” - od godziny 15 do 18. To będzie prawdziwa uczta dla duszy i ciała. Uczestnicy symbolicznie będą pozbywać się negatywnych emocji oraz budować rzeczywistość na nowo. Wszystko dzięki uderzeniom w bębny i inne instrumenty perkusyjne – pod okiem świetnego muzyka, który wprowadzi nas w gorące rytmy samby. Samba to muzyka radości, optymizmu, dodaje sił i energii, stawia człowieka na nogi. Nazwa zespołu „Sorrir Por Favor” oznacza UŚMIECH POPROSZĘ – i taki właśnie jest cel spotkania. Gwarantujemy ekstremalnie pozytywne doświadczenia!

Zbiórka krwi w „Mobilnym punkcie poboru krwi” - od godz. 11 do 14. O tym, że krew to dar życia nie trzeba nikogo przekonywać. Niemal wszystko można kupić za pieniądze, ale nie krew – można ją pozyskać jedynie od ludzi dobrej woli, którzy w imię miłości do bliźnich, ofiarują siebie potrzebującym. Tym razem też liczymy na Was i Wasze wsparcie – każdy mililitr krwi jest na wagę złota i może uratować życie innym ludziom.

Punkt informacyjny – od 11 do 18. W specjalnym namiocie czekamy na Was – my, czyli członkowie Stowarzyszenia Przebiśnieg. Jesteśmy do Waszej dyspozycji – udzielamy informacji na temat chłoniaków – m.in. diagnostyki i leczenia, wspieramy pacjentów i ich rodziny.

Zapraszamy!

* Dane na podstawie: Barometr WHC, Raport na temat zmian w zakresie dostępności do gwarantowanych świadczeń zdrowotnych w Polsce. Stan na czerwiec/lipiec 2014 r

** UWAGA – Prosimy o zapisy na warsztaty muzyczne i teatralne na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Kampania Chłoniak może dotknąć każdego!

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

Materiał przygotowany na potrzebę kampanii "Zapytaj Bliskich o Zdrowie" organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kampania informacyjna

Zdemaskuj chłoniaka! Zapraszamy do obejrzenia spotu edukacyjnego z naszej kampanii społecznej na YT.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl