Sprawozdanie z V Turnieju Szachowego "Daj Mata chorobie"

5 Turniej Szachowy - Daj Mata ChorobieDAJ MATA CHOROBIE! - V Turniej Szachowy na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego

W dniu 24 marca 2013 r. już po raz piąty odbył się turniej szachowy "Daj MATA chorobie", który połączony był z akcją krwiodawstwa na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego.

Pozyskaliśmy dla chorych ponad 33 litry krwi.

Wszystkim krwiodawcom, szachistom oraz tym, którzy pomogli przy organizacji Turnieju, serdecznie dziękujemy.

24 marca 2013 r. odbył się V Turniej Szachowy "Daj Mata Chorobie", któremu towarzyszyła, przez cały miesiąc marzec, akcja krwiodawstwa na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego. Turniej został rozegrany w Zespole Szkół Elektrycznych w Krakowie, przy ul. Kamieńskiego 49.

Jubileuszowy Turniej otworzyli: prezes Małopolskiego Związku Szachowego (MZSz) - Jan Kusina, przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" - Maria Szuba oraz reprezentujący Klinikę Hematologii dr hab. Wojciech Jurczak.

Do rozgrywek turniejowych przystąpiło 32 zawodników (w tym 3 panie) reprezentujących kluby szachowe a także amatorzy i uczniowie, którzy w miejsce tradycyjnego wpisowego, przedstawiali zaświadczenie o ilości oddanej krwi - zebrano jej łącznie 33 litry.

Nad przebiegiem rozgrywek czuwał członek Stowarzyszenia, inicjator Turnieju i jednocześnie sędzia szachowy - Jan Zapała. Zawody przebiegały według ściśle określonego prawa szachowego. Rozegrano w systemie szwajcarskim kojarzenia par 9 rund po 15 min.

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody finansowe, a wszyscy uczestnicy drobne upominki i dyplomy ufundowane przez Stowarzyszenie. Miłym akcentem były też cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez MZSz. Nagrody rzeczowe przekazało też, za pośrednictwem Myślenickiego Klubu Szachowego (MLKSz), biuro projektowe Archon. Specjalną nagrodą został uhonorowany Władysław Kowalewski, który brał udział we wszystkich pięciu edycjach Turnieju.

Turniej Szachowy "Daj Mata Chorobie" jest turniejem niezwykłym, gdyż łączy wysiłek umysłowy i walkę na szachownicy z dramatycznym nieraz wysiłkiem fizycznym i walką o życie i zdrowie chorych na chłoniaka. Walka na szachownicy jest bezkrwawa, ale walka chorych może być przegrana bez tego cennego daru.

Mimo zimowej scenerii, atmosfera podczas rozgrywek była gorąca i świąteczna, a wiosennego nastroju dodawały świeże przebiśniegi. Uczestnicy Turnieju nie kryli satysfakcji, że poprzez udział w tak niecodziennym wydarzeniu mogli pomóc najbardziej potrzebującym.

Organizatorzy w pełni doceniają postawę zawodników biorących udział w tym Turnieju, gdyż łącząc przyjemne z pożytecznym ratują zdrowie i życie chorym. Wszystkim krwiodawcom, szachistom oraz tym, którzy pomogli przy organizacji Turnieju, serdecznie dziękujemy.

Turniej Szachowy "Daj Mata Chorobie" wszedł już na stałe do kalendarza rozgrywek szachowych w Małopolsce. Planowany jest już kolejny - w 2014 roku.

Turniej zaistniał również na Facebooku. a w Kronice Krakowskiej emitowanej 24 marca o godz. 16.45 można obejrzeć relację z przebiegu Turnieju.
http://www.tvp.pl/krakow/aktualnosci/spoleczne/dac-mata-chorobie-z-chloniakiem-mozna-wygrac/10509140

Zachęcamy do obejrzenia na Facebooku zdjęć z Turnieju.

Organizatorami turnieju było Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" oraz Małopolski Związek Szachowy, a partnerem wspierającym - firma ROCHE Polska. Patronem honorowym tegorocznego Turnieju był Szpital Uniwersytecki w Krakowie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.

Partnerzy i Patroni Turnieju

przebisnieg 60 roche 60 su 60 zw szach 60 wtc logo 14 rgb 200px strona rckk 60 rkm 60 dlastudenta 60 fitpl 60 medonet 60 onkologia 60 wieszjak 60 wkrakowie 60

 

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Chłoniak może dotknąć każdego!

Nie bagatelizuj objawów

Niepokojce objawy 2015wlk panelNiepokojce objawy 2015wlk panel

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Materiał przygotowany na potrzebę kampanii "Zapytaj Bliskich o Zdrowie" organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kampania informacyjna

Zdemaskuj chłoniaka! Zapraszamy do obejrzenia spotu edukacyjnego z naszej kampanii społecznej na YT.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl