Immunoterapia w leczeniu nowotworów

W Polsce, w ramach programów lekowych pacjenci mają obecnie dostęp do refundowanego leczenia immunoterapią w terapii zaawansowanego czerniaka, niedrobnokomórkowego raka płuca, raka nerki oraz chłoniaka Hodgkina. Warto sprawdzić, który ośrodek oferuje taką terapię!

Czytaj więcej: Immunoterapia w leczeniu nowotworów

Wykład Objawy i leczenie chorób nowotworowych układu chłonnego u osób starszych - 15.03.2019

W 2019 roku Stowarzyszenie kontynuuje organizację wykładów na Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz w Klubach Seniora. Są one skierowane do grupy osób, u których z racji wieku istnieje zwiększone ryzyko rozwoju chłoniaka. Wykłady te są wykładami bezpłatnymi i otwartymi, to znaczy, że każdy zainteresowany tematyką może wziąć w nich udział i skorzystać z wiedzy specjalisty.

Najbliższy wykład, który poprowadzi  dr Agnieszka Giza z Kliniki Hematologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, odbędzie się 15 marca 2019 r. (w piątek), w godz. 16.30-17.30.

Miejsce wykładu: Centrum Kultury Podgórza, Kraków, ul. Sokolska 13 (przecznica z ul. Legionów Józefa Piłsudskiego, w pobliżu Hali Korony i Małopolskiego Centrum Medycznego).

Temat: „Objawy i leczenie chorób nowotworowych układu chłonnego u osób starszych”.

Serdecznie zapraszamy.

Odpowiedź masz we krwi

ODPOWIEDŹ MASZ WE KRWI to kampania edukacyjna poświęcona chorobom krwi i szpiku, w tym nowotworom hematologicznym. Diagnostykę tych chorób wspiera najprosztsze badanie krwi - morfologia krwi obwodowej.

Czytaj więcej: Odpowiedź masz we krwi

XI turniej szachowy na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego

13 kwietnia 2019 r. już po raz jedenasty rozegrany zostanie turniej szachowy "Daj MATA chorobie", organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg". Tym razem zawodników zapraszamy do Hali Wisły w Krakowie (ul. Reymonta 20 ).Tradycyjnie, warunkiem uczestnictwa jest przedstawienie zaświadczenia o oddaniu krwi na hasło "Daj MATA chorobie".

 Szczegóły turnieju wkrótce.

Rusza pierwsze w Polsce badanie jakości życia chorych z chłoniakiem skórnym T-komórkowym (CTCL)

chloniaki LOGO akcept miniatuta kopia„Chłoniaki, których nie znamy. Problem, którego nie widzimy”.To pierwsze w Polsce badanie jakości życia chorych z chłoniakiem skórnym T-komórkowym (PTCL).

Czytaj więcej: Rusza pierwsze w Polsce badanie jakości życia chorych z chłoniakiem skórnym T-komórkowym (CTCL)

21 i 22 stycznia 2019 - Zapytaj Bliskich o Zdrowie!

Już po raz kolejny nasze Stowarzyszenie organizuje kampanię "Zapytaj Bliskich o zdrowie", która towarzyszy obchodom Dnia Babci i Dziadka (21 i 22 stycznia), w ramach której zachęcamy do składania życzeń, dziękowania za wyjątkowe wspomnienia oraz zainteresowania się zdrowiem Najbliższych.

Patronem medialnym tegorocznej edycji kampaniii jest Radio Pogoda.

  3

5Na potrzeby tegorocznej kampanii powstały kartki, które można wysłać z życzeniami sms-em lub wydrukować i wręczyć zamiast laurki swoim Najbliższym.

Można w ten sposób wyrazić jak bardzo są dla nas ważni, a pytając przy okazji o zdrowie, sprawdzić, czy nie powinni zgłosić się do lekarza z jakimś niepokojącym objawem.

Więcej kartek na: https://www.facebook.com/events/1204403079725806/

Czytaj więcej: 21 i 22 stycznia 2019 - Zapytaj Bliskich o Zdrowie!

Boże Narodzenie 2018

Boe Narodzenie 2018 2

 

Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach

15 WRZEŚNIA OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O CHŁONIAKACH (World Lymphoma Awareness Day) - wydarzenie, które zostało zainicjowane w 2004 roku przez Lymphoma Coalition  - międzynarodową organizację, zrzeszającą stowarzyszenia pacjentów z całego świata. Działania podejmowane przez organizacje pacjenckie z różnych krajów przy okazji Światowego Dnia Wiedzy o Chłoniakach mają na celu upowszechnianie wiedzy o nowotworach układu limfatycznego, ich objawach, metodach diagnozy oraz leczenia. W bieżącym roku Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "PRZEBIŚNIEG" PROWADZI SPOŁECZNOŚCIĄ AKCJĘ EDUKACYJNĄ POD HASŁEM "ODKRYJ OBJAWY CHŁONIAKA", pokazującą jak łatwo można pomylić objawy chłoniaka z przeziębieniem i jak ważna jest obserwacja organizmu.

 

WE WRZEŚNIU PROWADZONA JEST RÓWNIEŻ OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW WCZESNE WYKRYCIE TO ŻYCIE. W 2018 roku WRZESIEŃ JEST MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI RAKA JAJNIKA, CHŁONIAKÓW I BIAŁACZEK.

We wrześniowej odsłonie Ogólnopolskiej Kampanii #WczesneWykrycieToŻycie 45 organizacji pacjentów tworzących Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych oraz znane publicznie osoby przypominają o profilaktyce raka jajnika oraz nowotworów onkohematologicznych – chłoniaków i białaczek.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Badanie jakości życia polskich pacjentów z CTCL

Grafika badanie CTCL miniatura

Zapraszamy pacjentów zmagających się z chłoniakiem skórnym T-komórkowym (CTCL) do udziału w badaniu na temat jakości życia oraz wpływu choroby na codzienne funkcjonowanie.  Więcej informacji - tutaj

Kampania Chłoniak może dotknąć każdego!

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

Materiał przygotowany na potrzebę kampanii "Zapytaj Bliskich o Zdrowie" organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kampania informacyjna

Zdemaskuj chłoniaka! Zapraszamy do obejrzenia spotu edukacyjnego z naszej kampanii społecznej na YT.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl