Kampania edukacyjna „Hematologia – poznaj choroby krwi”

Wystartowała pierwsza edycja kampanii edukacyjnej „Hematologia – poznaj choroby krwi”, przygotowana przez Warsaw Press, której celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa w temacie chorób krwi.

W kampanię zaangażowało się wielu znakomitych ekspertów m.in. prof. dr hab. n. med. Tadeusz Robak, Prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański, prof. dr. hab. n. med. Wiesław Wiktor Jędrzejczak i prof. dr hab. n. med. Sebastian Giebel. Kampania porusza tematy związane z chorobami układu krwiotwórczego, ich diagnostyką i dostępnymi możliwościami terapeutycznymi. Duży nacisk położony jest na obszar hematoonkologii, a tematem głównym są chłoniaki i innowacyjna terapia CAR-T stosowana w ich leczeniu.

Bardzo istotną kwestią, na którą zwraca szczególną uwagę Prof. Tadeusz Robak jest wczesna diagnostyka chorób krwi. Nie zapominajmy o wykonywaniu morfologii krwi przynajmniej raz do roku. Im wcześniej wykryjemy niepokojące zmiany to tym większa będzie szansa na skuteczne leczenie.

Zapraszamy do lektury na dedykowanym kampanii portalu http://hematologia.warsawpress.com/

Zmiany opłat za dokumentację medyczną

Ważna informacja przekazana od Rzecznika Praw Pacjenta:  w życie wchodzą ważne zmiany dotyczące opłat za dokumentację medyczną.

Od 4 maja 2019 r. udostępnienie dokumentacji medycznej pacjentowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu będzie bezpłatne. Dotyczy to jednak tylko dokumentów udostępnianych Pacjentowi po raz pierwszy.

Czytaj więcej: Zmiany opłat za dokumentację medyczną

13.04.2019 - XI turniej szachowy na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego

turniej2019 15013 kwietnia 2019 r. już po raz jedenasty rozegrany zostanie turniej szachowy "Daj MATA chorobie", organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" w partnerstwie z Małopolskim Związkiem Szachowym, pod patronatem Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.  Patronat Honorowy objął Pan Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małoplskiego.

Stowarzyszenie serdecznie dziękuje wszystkim Partnerom Wspierającym, dzięki którym organizacja Turnieju stała się możliwa.

Tym razem zawodników zapraszamy do budynku Stadionu Wisły w Krakowie (ul. Reymonta 20 ). Tradycyjnie, warunkiem uczestnictwa w turnieju jest przedstawienie zaświadczenia o ODDANIU KRWI na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego - na hasło „Daj Mata chorobie” lub okazanie aktualnej legitymacji Honorowego Krwiodawcy.

Czytaj więcej: 13.04.2019 - XI turniej szachowy na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego

Immunoterapia w leczeniu nowotworów

W Polsce, w ramach programów lekowych pacjenci mają obecnie dostęp do refundowanego leczenia immunoterapią w terapii zaawansowanego czerniaka, niedrobnokomórkowego raka płuca, raka nerki oraz chłoniaka Hodgkina. Warto sprawdzić, który ośrodek oferuje taką terapię!

Czytaj więcej: Immunoterapia w leczeniu nowotworów

Wykład Objawy i leczenie chorób nowotworowych układu chłonnego u osób starszych - 15.03.2019

W 2019 roku Stowarzyszenie kontynuuje organizację wykładów na Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz w Klubach Seniora. Są one skierowane do grupy osób, u których z racji wieku istnieje zwiększone ryzyko rozwoju chłoniaka. Wykłady te są wykładami bezpłatnymi i otwartymi, to znaczy, że każdy zainteresowany tematyką może wziąć w nich udział i skorzystać z wiedzy specjalisty.

Czytaj więcej: Wykład Objawy i leczenie chorób nowotworowych układu chłonnego u osób starszych - 15.03.2019

Odpowiedź masz we krwi

ODPOWIEDŹ MASZ WE KRWI to kampania edukacyjna poświęcona chorobom krwi i szpiku, w tym nowotworom hematologicznym. Diagnostykę tych chorób wspiera najprosztsze badanie krwi - morfologia krwi obwodowej.

Czytaj więcej: Odpowiedź masz we krwi

Pierwsze w Polsce badanie jakości życia chorych z chłoniakiem skórnym T-komórkowym (CTCL)

chloniaki LOGO akcept miniatuta kopia„Chłoniaki, których nie znamy. Problem, którego nie widzimy”.To pierwsze w Polsce badanie jakości życia chorych z chłoniakiem skórnym T-komórkowym (CTCL).

Czytaj więcej: Pierwsze w Polsce badanie jakości życia chorych z chłoniakiem skórnym T-komórkowym (CTCL)

21 i 22 stycznia 2019 - Zapytaj Bliskich o Zdrowie!

Już po raz kolejny nasze Stowarzyszenie organizuje kampanię "Zapytaj Bliskich o zdrowie", która towarzyszy obchodom Dnia Babci i Dziadka (21 i 22 stycznia), w ramach której zachęcamy do składania życzeń, dziękowania za wyjątkowe wspomnienia oraz zainteresowania się zdrowiem Najbliższych.

Patronem medialnym tegorocznej edycji kampaniii jest Radio Pogoda.

  3

5Na potrzeby tegorocznej kampanii powstały kartki, które można wysłać z życzeniami sms-em lub wydrukować i wręczyć zamiast laurki swoim Najbliższym.

Można w ten sposób wyrazić jak bardzo są dla nas ważni, a pytając przy okazji o zdrowie, sprawdzić, czy nie powinni zgłosić się do lekarza z jakimś niepokojącym objawem.

Więcej kartek na: https://www.facebook.com/events/1204403079725806/

Czytaj więcej: 21 i 22 stycznia 2019 - Zapytaj Bliskich o Zdrowie!

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Kampania Chłoniak może dotknąć każdego!

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

Materiał przygotowany na potrzebę kampanii "Zapytaj Bliskich o Zdrowie" organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kampania informacyjna

Zdemaskuj chłoniaka! Zapraszamy do obejrzenia spotu edukacyjnego z naszej kampanii społecznej na YT.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl