Nowa jakość w leczeniu chłoniaka

25 lat współpracy i doświadczenia w pracy badawczej w ośrodkach krakowskich zaowocowało ideą stworzenia formalnego Zespołu Leczenia Chłoniaków, skupiającego specjalistów hematologów z różnych ośrodków, którzy pracować będą wg wspólnych procedur, umożliwiając wymianę wiedzy, doświadczeń i konsultacji.

Inicjatywa prof. dr hab. n.med. Wojciecha Jurczaka otwiera nowe możliwości dla chorych na chłoniaka - daje szanse pełnego wykorzystania dostępnych w Polsce światowych możliwości leczenia chłoniaków.

Czytaj więcej: Nowa jakość w leczeniu chłoniaka

XXVII Zjazd PTHiT

 PIERWSZA SESJA PACJENTÓW W RAMACH ZJAZDU POLSKIEGO TOWARZYSTWA HEMATOLOGÓW I TRANSFUZJOLOGÓW.

 W Łodzi 14 września 2019 r., w ramach XXVIII Zjazdu Polskiego Towarzystwa Hematologów i Transfuzjologów z inicjatywy past prezesa prof. hab. dr n. med. Tadeusza Robaka odbyła się po raz pierwszy sesja organizacji pacjentów hematoonkologicznych – „Aktualne potrzeby pacjentów z nowotworami krwi”. Uczestnicy sesji – pacjenci i lekarze - wystosowali wspólne postulaty zmian dotyczących kompleksowej opieki nad pacjentem hematoonkologicznym do ministra zdrowia.

Czytaj więcej: XXVII Zjazd PTHiT

15 września - Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniaku

Pamiętaj:

Niewiedza:  nie chroni!
Strach:  nie jest dobrym doradcą!


Życie masz tylko jedno, nie oddawaj go walkowerem. Odpowiednio wcześnie podjęte właściwe leczenie daje szansę na pokonanie choroby!

15 września obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach (World Lymphoma Awareness Day). Wydarzenie zostało zainicjowane w 2004 roku przez Lymphoma Coalition  - międzynarodową organizację, zrzeszającą stowarzyszenia pacjentów z całego świata. Działania podejmowane przez organizacje pacjenckie z różnych krajów przy okazji Światowego Dnia Wiedzy o Chłoniakach mają upowszechnić wiedzę o nowotworach układu limfatycznego, ich objawach, metodach diagnozy oraz leczenia.

Kampania edukacyjna „Hematologia – poznaj choroby krwi”

Wystartowała pierwsza edycja kampanii edukacyjnej „Hematologia – poznaj choroby krwi”, przygotowana przez Warsaw Press, której celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa w temacie chorób krwi.

Czytaj więcej: Kampania edukacyjna „Hematologia – poznaj choroby krwi”

Zmiany opłat za dokumentację medyczną

Ważna informacja przekazana od Rzecznika Praw Pacjenta:  w życie wchodzą ważne zmiany dotyczące opłat za dokumentację medyczną.

Od 4 maja 2019 r. udostępnienie dokumentacji medycznej pacjentowi lub jego przedstawicielowi ustawowemu będzie bezpłatne. Dotyczy to jednak tylko dokumentów udostępnianych Pacjentowi po raz pierwszy.

Czytaj więcej: Zmiany opłat za dokumentację medyczną

13.04.2019 - XI turniej szachowy na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego

turniej2019 15013 kwietnia 2019 r. już po raz jedenasty rozegrany zostanie turniej szachowy "Daj MATA chorobie", organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" w partnerstwie z Małopolskim Związkiem Szachowym, pod patronatem Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie.  Patronat Honorowy objął Pan Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małoplskiego.

Stowarzyszenie serdecznie dziękuje wszystkim Partnerom Wspierającym, dzięki którym organizacja Turnieju stała się możliwa.

Tym razem zawodników zapraszamy do budynku Stadionu Wisły w Krakowie (ul. Reymonta 20 ). Tradycyjnie, warunkiem uczestnictwa w turnieju jest przedstawienie zaświadczenia o ODDANIU KRWI na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego - na hasło „Daj Mata chorobie” lub okazanie aktualnej legitymacji Honorowego Krwiodawcy.

Czytaj więcej: 13.04.2019 - XI turniej szachowy na rzecz pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego

Immunoterapia w leczeniu nowotworów

W Polsce, w ramach programów lekowych pacjenci mają obecnie dostęp do refundowanego leczenia immunoterapią w terapii zaawansowanego czerniaka, niedrobnokomórkowego raka płuca, raka nerki oraz chłoniaka Hodgkina. Warto sprawdzić, który ośrodek oferuje taką terapię!

Czytaj więcej: Immunoterapia w leczeniu nowotworów

Wykład Objawy i leczenie chorób nowotworowych układu chłonnego u osób starszych - 15.03.2019

W 2019 roku Stowarzyszenie kontynuuje organizację wykładów na Uniwersytetach Trzeciego Wieku oraz w Klubach Seniora. Są one skierowane do grupy osób, u których z racji wieku istnieje zwiększone ryzyko rozwoju chłoniaka. Wykłady te są wykładami bezpłatnymi i otwartymi, to znaczy, że każdy zainteresowany tematyką może wziąć w nich udział i skorzystać z wiedzy specjalisty.

Czytaj więcej: Wykład Objawy i leczenie chorób nowotworowych układu chłonnego u osób starszych - 15.03.2019

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Warto skorzystać

chloniak.org  nowy serwis edukacyjny, przeznaczony dla chorych i ich rodzin, z misją budowania świadomości nt. nowoczesnych metod leczena chłoniaka.

Dowiedz się więcej

Chłoniak może dotknąć każdego!

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

Materiał przygotowany na potrzebę kampanii "Zapytaj Bliskich o Zdrowie" organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kampania informacyjna

Zdemaskuj chłoniaka! Zapraszamy do obejrzenia spotu edukacyjnego z naszej kampanii społecznej na YT.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl