Boże Narodzenie 2018

Boe Narodzenie 2018 2

 

Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach

15 WRZEŚNIA OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O CHŁONIAKACH (World Lymphoma Awareness Day) - wydarzenie, które zostało zainicjowane w 2004 roku przez Lymphoma Coalition  - międzynarodową organizację, zrzeszającą stowarzyszenia pacjentów z całego świata. Działania podejmowane przez organizacje pacjenckie z różnych krajów przy okazji Światowego Dnia Wiedzy o Chłoniakach mają na celu upowszechnianie wiedzy o nowotworach układu limfatycznego, ich objawach, metodach diagnozy oraz leczenia. W bieżącym roku Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "PRZEBIŚNIEG" PROWADZI SPOŁECZNOŚCIĄ AKCJĘ EDUKACYJNĄ POD HASŁEM "ODKRYJ OBJAWY CHŁONIAKA", pokazującą jak łatwo można pomylić objawy chłoniaka z przeziębieniem i jak ważna jest obserwacja organizmu.

 

WE WRZEŚNIU PROWADZONA JEST RÓWNIEŻ OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW WCZESNE WYKRYCIE TO ŻYCIE. W 2018 roku WRZESIEŃ JEST MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI RAKA JAJNIKA, CHŁONIAKÓW I BIAŁACZEK.

We wrześniowej odsłonie Ogólnopolskiej Kampanii #WczesneWykrycieToŻycie 45 organizacji pacjentów tworzących Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych oraz znane publicznie osoby przypominają o profilaktyce raka jajnika oraz nowotworów onkohematologicznych – chłoniaków i białaczek.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach

Wakacje!

wakacjeNadeszły wakacje, pora urlopów i wyjazdów.

 Wszystkim naszym Członkom, Sympatykom oraz Odwiedzającym, życzymy, by wakacyjny czas upłynął w zdrowiu, dobrym nastroju oraz przyniósł wiele wspaniałych, niezpamniałych wrażeń.

 Równocześnie informujemy, że zarówno w lipcu jak i w sierpniu będą miały miejsce comiesięczne, wtorkowe spotkania w Ogrodzie, na które serdecznie zapraszamy!

Ogólnopolska Kampania Profilaktyki Nowotworów #WczesneWykrycieToŻycie

plakat wczesnewykrycie fragm

W kwietniu ruszyła czwarta odsłona Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktyki Nowotworów #WczesneWykrycieToŻycie, której organizatorem jest Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych. Miesiąc ten poświęcony jest profilaktyce nowotworów głowy i szyi.

Organizacje współpracujące z PKPO będą na terenie całej Polski propagowały w tym miesiącu wiedzę na temat nowotworów głowy i szyi i informowały, które ośrodki realizują Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.

Nowotwory głowy i szyi rozwijają się w błonie śluzowej górnych dróg oddechowych, przełyku, jamie ustnej, gardle, krtani, jamie nosowej, zatokach, śliniankach, tarczycy, tkance miękkiej kościach i skórze. W Polsce ten rodzaj raka jest diagnozowany u 11 tys. pacjentów, a śmiertelność wynosi 6 tys. osób rocznie. Liczba zachorowań niepokojąco rośnie.

Czytaj więcej: Ogólnopolska Kampania Profilaktyki Nowotworów #WczesneWykrycieToŻycie

Wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - 09.04.2018

Serdecznie zapraszamy na wykład poświęcoy chłoniakom, który będzie miał miejsce na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wykład pt. "Objawy i leczenie chorób układu chłonnego u osób starszych" poprowadzi pani dr Agnieszka Giza, specjalista hematolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Miejsce wykładu: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, ul. Ingardena 4, aula II p.

Termin: 09 kwietnia br. w godz. 14.00-15.30

Serdecznie dziękujemy Firmie Roche Polska za wsparcie wydarzenia.

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Wielkanoc 2018

Nadzwyczajne Walne Zebranie

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszego stowarzyszenia na Nadzwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się w dniu 04 marca 2018 r. (w niedzielę) w Krakowie przy ul. Kopernika 27 (budynek Ogrodu Botanicznego). Rozpoczęcie spotkania o godz. 12.00.

X jubileuszowy turniej szachowy "Daj MATA chorobie!"

Turniej2018 plakat2018  miniaturaSerdecznie zapraszamy do udziału w X jubileuszowym turnieju szachowym Daj MATA Chorobie, który odbędzie się w dniu 25 marca 2018 r. Turniej rozegrany zostanie w Krakowie przy ul. Lubicz 5 (w Hotelu Europejskim). 

Organizatorami turnieju jest Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" oraz Małopolski Związek Szachowy. Patronatem honorowym wydarzenie objął Pan Marek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, zaś patronatem merytorycznym - Szpital Uniwersytecki w Krakowie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Czytaj więcej: X jubileuszowy turniej szachowy "Daj MATA chorobie!"

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Kampania Chłoniak może dotknąć każdego!

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

Materiał przygotowany na potrzebę kampanii "Zapytaj Bliskich o Zdrowie" organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kampania informacyjna

Zdemaskuj chłoniaka! Zapraszamy do obejrzenia spotu edukacyjnego z naszej kampanii społecznej na YT.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl