Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach

15 WRZEŚNIA OBCHODZIMY ŚWIATOWY DZIEŃ WIEDZY O CHŁONIAKACH (World Lymphoma Awareness Day) - wydarzenie, które zostało zainicjowane w 2004 roku przez Lymphoma Coalition  - międzynarodową organizację, zrzeszającą stowarzyszenia pacjentów z całego świata. Działania podejmowane przez organizacje pacjenckie z różnych krajów przy okazji Światowego Dnia Wiedzy o Chłoniakach mają na celu upowszechnianie wiedzy o nowotworach układu limfatycznego, ich objawach, metodach diagnozy oraz leczenia. W bieżącym roku Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "PRZEBIŚNIEG" PROWADZI SPOŁECZNOŚCIĄ AKCJĘ EDUKACYJNĄ POD HASŁEM "ODKRYJ OBJAWY CHŁONIAKA", pokazującą jak łatwo można pomylić objawy chłoniaka z przeziębieniem i jak ważna jest obserwacja organizmu.

 

WE WRZEŚNIU PROWADZONA JEST RÓWNIEŻ OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA PROFILAKTYKI NOWOTWORÓW WCZESNE WYKRYCIE TO ŻYCIE. W 2018 roku WRZESIEŃ JEST MIESIĄCEM ŚWIADOMOŚCI RAKA JAJNIKA, CHŁONIAKÓW I BIAŁACZEK.

We wrześniowej odsłonie Ogólnopolskiej Kampanii #WczesneWykrycieToŻycie 45 organizacji pacjentów tworzących Polską Koalicję Pacjentów Onkologicznych oraz znane publicznie osoby przypominają o profilaktyce raka jajnika oraz nowotworów onkohematologicznych – chłoniaków i białaczek.

Czytaj więcej: Światowy Dzień Wiedzy o Chłoniakach

Wakacje!

wakacjeNadeszły wakacje, pora urlopów i wyjazdów.

 Wszystkim naszym Członkom, Sympatykom oraz Odwiedzającym, życzymy, by wakacyjny czas upłynął w zdrowiu, dobrym nastroju oraz przyniósł wiele wspaniałych, niezpamniałych wrażeń.

 Równocześnie informujemy, że zarówno w lipcu jak i w sierpniu będą miały miejsce comiesięczne, wtorkowe spotkania w Ogrodzie, na które serdecznie zapraszamy!

Ogólnopolska Kampania Profilaktyki Nowotworów #WczesneWykrycieToŻycie

plakat wczesnewykrycie fragm

W kwietniu ruszyła czwarta odsłona Ogólnopolskiej Kampanii Profilaktyki Nowotworów #WczesneWykrycieToŻycie, której organizatorem jest Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych. Miesiąc ten poświęcony jest profilaktyce nowotworów głowy i szyi.

Organizacje współpracujące z PKPO będą na terenie całej Polski propagowały w tym miesiącu wiedzę na temat nowotworów głowy i szyi i informowały, które ośrodki realizują Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi.

Nowotwory głowy i szyi rozwijają się w błonie śluzowej górnych dróg oddechowych, przełyku, jamie ustnej, gardle, krtani, jamie nosowej, zatokach, śliniankach, tarczycy, tkance miękkiej kościach i skórze. W Polsce ten rodzaj raka jest diagnozowany u 11 tys. pacjentów, a śmiertelność wynosi 6 tys. osób rocznie. Liczba zachorowań niepokojąco rośnie.

Czytaj więcej: Ogólnopolska Kampania Profilaktyki Nowotworów #WczesneWykrycieToŻycie

Wykład na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - 09.04.2018

Serdecznie zapraszamy na wykład poświęcoy chłoniakom, który będzie miał miejsce na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wykład pt. "Objawy i leczenie chorób układu chłonnego u osób starszych" poprowadzi pani dr Agnieszka Giza, specjalista hematolog ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Miejsce wykładu: Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, ul. Ingardena 4, aula II p.

Termin: 09 kwietnia br. w godz. 14.00-15.30

Serdecznie dziękujemy Firmie Roche Polska za wsparcie wydarzenia.

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

Wielkanoc 2018

Nadzwyczajne Walne Zebranie

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków naszego stowarzyszenia na Nadzwyczajne Walne Zebranie, które odbędzie się w dniu 04 marca 2018 r. (w niedzielę) w Krakowie przy ul. Kopernika 27 (budynek Ogrodu Botanicznego). Rozpoczęcie spotkania o godz. 12.00.

X jubileuszowy turniej szachowy "Daj MATA chorobie!"

Turniej2018 plakat2018  miniaturaSerdecznie zapraszamy do udziału w X jubileuszowym turnieju szachowym Daj MATA Chorobie, który odbędzie się w dniu 25 marca 2018 r. Turniej rozegrany zostanie w Krakowie przy ul. Lubicz 5 (w Hotelu Europejskim). 

Organizatorami turnieju jest Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki "Przebiśnieg" oraz Małopolski Związek Szachowy. Patronatem honorowym wydarzenie objął Pan Marek Krupa - Marszałek Województwa Małopolskiego, zaś patronatem merytorycznym - Szpital Uniwersytecki w Krakowie i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Czytaj więcej: X jubileuszowy turniej szachowy "Daj MATA chorobie!"

Życzenia Świąteczne

BoeNarodzenie2017

ulotka Chloniak to diagnoza

Warto przeczytać

Kampania Chłoniak może dotknąć każdego!

Tel 800 - 493 - 494 - Bezpłatna Infolinia Polskiej Unii Onkologii

Telefon czynny jest od poniedziałku do czwartku w godzinach 16.00- 19.00. 

Dowiedz się więcej.

Rak wolny od bólu

Czy rak musi boleć? Dowiedz się gdzie leczyć ból, skorzystaj z praktycznych porad, skontaktuj się z ekspertem.

Dowiedz się więcej.

ANKIETA BIURA RZECZNIKA PRAW PACJENTA

Problemy młodych pacjentów związanych z koniecznością przejścia po ukończeniu 18 r.ż. spod opieki pediatrycznej do systemu opieki zdrowotnej dla osób dorosłych. Dowiedz się więcej.

Materiał przygotowany na potrzebę kampanii "Zapytaj Bliskich o Zdrowie" organizowanej z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Kampania informacyjna

Zdemaskuj chłoniaka! Zapraszamy do obejrzenia spotu edukacyjnego z naszej kampanii społecznej na YT.

Spotkania z Przebiśniegami

W każdy pierwszy wtorek miesiąca zapraszamy na spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia, które odbywają się przy ul. Kopernika 27 w Krakowie (budynek Ogrodu Botanicznego) w godzinach od 18.00 do 20.00.

Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki „Przebiśnieg” sprawdziło stan wiedzy Polaków o chłoniakach. Okazuje się, że ponad 50 proc. ankietowanych nie znało objawów chłoniaków.Co Polacy wiedzą o chłoniakach?

 

WTC 50x100

 

roche

 

fundacja aleksandrowicza small

 

szpital

 

onkologia

 

hematoonkologia.pl